Przejdź do treści

Zimowe ferie 2020 na Dolnym Śląsku

Spacerowo warunki w górach, a mówimy tu o Karkonoszach i Górach Izerskich, są znakomite. I trzeba się do tego przyzwyczaić, bo zmiany klimatyczne postępują. W dzień na plusie, w nocy na minusie. Ferie zimowe jakie pamiętam z przed lat różnią się od tych w 2020 roku, szczególnie na Dolnym Śląsku. Nie zmienia to faktu, że niemalże wszystkie stoki są dobrze przygotowane i utrzymywane. Jaka jest sytuacja i oferta obecnie?

Wiosna to czy Zima?

Ktoś zadał mi takie pytanie. Odpowiadam: zima, zdecydowanie zima. Nawet ta nieduża pokrywa śnieżna uzupełniana przez armatki sztucznym śniegiem z powodzeniem wystarcza. Swobodnie jeździ się na nartach, sankach i na „byle czym” oraz gra i bawi na śniegu. Trzeba tylko wybrać odpowiednie miejsce, postaram się to ułatwić.

Świeradów Zdrój w zimowej szacie. Zdjęcie pixabay.com Blog SunSeasons24

Świeradów Zdrój w zimowej szacie. Zdjęcie pixabay.com

Trwają ferie zimowe 2020. Aktualnie do 9 lutego wolne mają dzieci i młodzież z województw lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. A na ostatnią turę ferii, od 10 do 23 lutego wyruszą na śnieżne szlaki mieszkańcy województwa dolnośląskiego, opolskiego, mazowieckiego oraz zachodniopomorskiego. Jeszcze w ramach last minute mogą Państwo próbować rezerwować pokoje, przypominam propozycje:

Te lokalizacje dotyczą Dolnego Śląska i przypominam je z myślą o fanach gór. Ufam, że przydadzą się Państwu poniższe informacje o warunkach śnieżnych na stokach i zimowych atrakcjach w okolicy noclegu:

  1. W Karpaczu https://www.karpacz24.pl/mapa-wyciagow.php w kompleksie Śnieżka na osiem wyciągów narciarskich czynne są aktualnie trzy: Euro, Liczykrupa oraz Zbyszek.
    W mieście pojeździmy na Czarodziejskim Dywanie, Karpatce I, na małym wyciągu Pod Wangiem, na wyciągu Relaks, no i oczywiście niezawodnym, winterpolowskim Białym Jarze.
  2. Polecam obserwować poprawę warunków śniegowych, ponieważ z pewnością czynnych wyciągów przybędzie. W tym celu warto obserwować aktualną pokrywę śnieżną na portalu http://www.pogodynka.pl/polska/snieg/
  3. Przy Szklarskie Porębie pojeździmy na czterech wyciągach: Nartolandia, Pietkiewiczówka, w Dolinie Szczęścia i na Wesołej Górce. W oczekiwaniu na większy śnieg  ruszą też lada chwila wyciągi na Szrenicę https://www.szklarskaporeba.com.pl/mapa-wyciagow.php
  4. Świeradów – Zdrój aktualna, zasadnicza pokrywa śnieżna uzupełniona sztucznym śniegiem do wysokości pomiędzy 10 a 40 cm umożliwia zjazd na 2,5 km trasie w kompleksie Ski & Sun https://skisun.pl/zima/narciarstwo/#&gid=lightbox-group-11&pid=0
Śnieżny grzbiet Karkonoszy. Zdjęcie pixabay.com. Blog SunSeasons24

Śnieżny grzbiet Karkonoszy. Zdjęcie pixabay.com

Propozycje poza stokami

Oprócz białego szaleństwa, innych atrakcji w Karkonoszach oraz Izerach nie brakuje. Zachęcamy do skorzystania z różnorodnych ofert naszych partnerów Karty Stałego Gościa od tych kulinarnych po przez inne atrakcje.

Armatki śnieżna na stoku. Zdjęcie pixabay.com. Blog SunSeasons24

Armatki śnieżna na stoku. Zdjęcie pixabay.com

Huta Julia w Piechowicach przesłała nam newsletter z wiadomością, że przez całe ferie zimowe pracują ze zdwojoną siłą. Niedosyt śniegu sprawia, że wiele osób szuka wypełnienia czasu wolnego. Zachęcają więc do skorzystania z oferty zwiedzania, warsztatów dla dzieci i dorosłych, sklepów firmowych oraz kawiarni, szczegóły są do pobrania w PDF po linkiem poniżej:

Pobierz informator Huty Julia na czas ferii 2020

Miasteczko Western City w okresie zimowym proponuje codziennie od godz. 11.00 do 17.30 westernowo – kowbojskie atrakcje takie, jak pokazy pracy z biczem kowbojskim, pojedynki rewolwerowców, pokazy tańca indiańskiego, pokaz Rewolwerowca z coltami, napad na bank – pokazy scenek westernowych. A to wszystko z 10% zniżką dla naszych gości z Kartą Stałego Gościa.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach zaprasza codziennie od godz. 09.00 do 16.00 do oglądnięcia ponad 60 miniatur przedstawiających najpiękniejsze zabytki z Dolnego Śląska, pogranicza czeskiego i niemieckiego w towarzystwie animatorów, którzy oprowadzą Was po Parku opowiadając również legendy i tematyczne ciekawostki. Posiadacze Karty Stałego Gościa mają tu aż 20 % zniżki.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Zdjęcie Zbigniew Pasieka. Blog SunSeasons24

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Zdjęcie Zbigniew Pasieka.

Atrakcje ze zniżkami oferują też Kopalnia Podgórze, Wieża skoków Dream Jump, a także wystawy klocków Lego w Karpaczu i Szklarskiej Porębie.

Dla podniebienia…

W trakcie poszukiwania godnego lokum do biesiadowania nie zapomnijcie o Pohulance – Restauracji Ziem Górskich ( 10% zniżki dla posiadaczy Karty Stałego Gościa) znajdującej się nieopodal Rezydencji Pod Świerkami w Karpaczu, która zachwyci niejednego oryginalnymi smakami regionalnych potraw, spróbujcie.

Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych, udanych zjazdów na nartach i sankach. Wielu atrakcji a może przede wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

Góry zimową porą. Zdjęcie pixabay.com. Blog SunSeasons24

Góry zimową porą. Zdjęcie pixabay.com