Przejdź do treści

Wakacje nad morzem

  • Sara 

Został nam cały tydzień do Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy wokół w szale zakupów, organizowania firmowych spotkań i oczywiście planowania wigilijnych potraw. Postanowiłam odciągnąć uwagę swoją i Waszą od tego pięknego i zwariowanego okresu w roku, aby na moment wybiec myślami do kolejnych wakacji – nad morzem. Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy najbardziej zapaleni wczasowicze szukają ofert pobytu na kolejny wakacyjny sezon (o ile nie zrobili tego już pod koniec poprzednich wakacji :)).

Ja na kolejny sezon poważnie zastanawiam się nad pobytem w Niechorzu. Wakacje nad morzem… słońce, woda, piasek… Dla niewtajemniczonych Niechorze to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Rewalem a Pogorzelicą. Od północy ma dostęp do Morza Bałtyckiego, a od południa do jeziora Liwia Łuża.

Plaża w Niechorzu. Zdjęcie Sara. Blog SunSeasons24

Plaża w Niechorzu. Zdjęcie Sara.

Co warto zobaczyć w Niechorzu

Plaża w Niechorzu jest zadbana i bardzo szeroka.  W czasie wakacji wyznaczone jest strzeżone kąpielisko, do tego postawione są różne atrakcje dla najmłodszych: dmuchane zamki, zjeżdżalnie wodne. Obok plaży, główną atrakcją kurortu  jest latarnia morska o wysokości 45 metrów, wybudowana w 1866 roku. Jest to druga co do wielkości latarnia nad Bałtykiem. Trzeba pokonać aż 210 schodów, aby podziwiać widoki z jej szczytu. Będąc przy latarni warto wstąpić do Parku Miniatur Latarni Morskich, gdzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek o takich obiektach. Fajna atrakcja, szczególnie dla starszych dzieci.

Part miniatur latarni morskich. Zdjęcie Krzysztof Siwa. Blog SunSeasons24

Part miniatur latarni morskich. Zdjęcie Krzysztof Siwa.

Atrakcją, której absolutnie nie wolno pominąć jest zabytkowa kolej wąskotorowa. Jej trasa prowadzi z Pogorzelicy do Gryfic. Po drodze zatrzymuje się w sąsiednich turystycznych miejscowościach. Z przejazdów można korzystać od maja do końca września. Oprócz wyżej wymienionych warto również odwiedzić Motylarnię, Muzeum Rybołóstwa oraz skorzystać z dostępności wielu szlaków rowerowych. Tutaj znajdziecie opis kilku tras. Miłośnikom przyrody polecam Rezerwat Liwia Łuża, w którym można zaobserwować rzadkie gatunki roślin i ptaków.

Niechorze jest dobre dla każdego

Niechorze to malownicza miejscowość, w której znajdziecie atrakcje zarówno na krótki, jak i dłuższy pobyt. Jest to popularna destynacja zarówno wśród turystów, jak i inwestorów. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób zainwestować środki finansowe, przemyślcie właśnie inwestycje w Niechorzu. Powstaje tam nowy obiekt Apartamenty Kapitańska, a w nim 15 apartamentów z widokiem na latarnię morską. Na apartamentowiec będą składać się dwa trzypiętrowe budynki, a w nich lokale o powierzchni około 28 m2. Każdy z miejscem parkingowym. Teren jest całodobowo monitorowany. Dla najmłodszych powstanie plac zabaw, a dla dorosłych przestrzeń na spotkania z przyjaciółmi. Obiekt jest położony zaledwie kilka minut pieszo od plaży.

Widok elewacji. Apartamenty Kapitańska, Niechorze. Blog SunSeasons24

Widok elewacji. Apartamenty Kapitańska, Niechorze.

Salon, Apartamenty Kapitańska, Niechorze. Blog SunSeasons24

Salon, Apartamenty Kapitańska, Niechorze. Blog SunSeasons24

Apartamenty Kapitańska Niechorze. Blog SunSeasons24

Apartamenty Kapitańska Niechorze.

Wszystkich zainteresowanych tematem inwestycji zapraszam na oficjalną stronę inwestycji: http://apartamentykapitanska.pl/ lub do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. +48 519 171 405 albo bezpośrednio z naszym Centrum Obsługi Klienta: [email protected], tel. +48 668 402 000.

Tymczasem jak część z nas wracam myślami na ziemię życzę Wszystkim wytrwałości w przygotowywaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Nie zapomnijcie o najważniejszym, aby odpocząć! 🙂