Przejdź do treści

Szkolenie w Karpaczu.

Stolica Karkonoszy jednoznacznie kojarzy mi się z letnimi wędrówkami po górskich szklakach i zimowymi szusowaniami po stokach narciarskich. Ale wyjechaliśmy spontanicznie na 3 dni do Karpacza. I moje wyobrażenie się zmienia. Wyjechaliśmy w ścisłym gronie zarządu, popracować nad planami rozwoju firmy. Zostawiliśmy na chwilę miejskie biuro, żeby wrócić do niego z nowymi pomysłami. Chciałbym pokazać Państwu możliwości Karpacza i apartamentów w sieci Sun Seasons 24, nie tylko turystyczne.

Centrum Karpacza. Zdjęcie Zbigniew Pasieka. Blog SunSeasons24.

Centrum Karpacza. Zdjęcie Zbigniew Pasieka.

Powietrze, górskie widoki, zmiana klimatu, to raczej dobra alternatywa dla wielkomiejskich rozwiązań, przynajmniej ja tak uważam. Jeśli o mnie chodzi to sprzyja mi ona pomysłom i ich realizowaniu. Po przeszukaniu możliwości jakie oferują hotele, pensjonaty, wille i inne ośrodki Karpacza, nasz wybór padł na Rezydencję Pod Świerkami. Jest tam kilka przepastnych, dwupoziomowych apartamentów, które zapewniają komfort nocowania ( 3 niezależne sypialnie, 2 łazienki) i nietuzinkowego miejsca do pracy (przestronny salon z aneksem kuchennym). Dla naszej 4 osobowej grupy idealny wydał się apartament Kasztanowy.

 

Rezydencja Pod Świerkami

zlokalizowana Górnym Karpaczu Rezydencja pod Świerkami znajduje się przy ul. Okrzei – niewielkiej, bocznej uliczce odchodzącej od głównej arterii przebiegającej przez Karpacz. Rezydencja jest jednym z pierwszych aparthoteli w Karpaczu i wyróżnia się piękną architekturą i znakomitym położeniem na zamkniętym terenie pośród wysmukłych, zielonych świerków.

Rezydencja pod Świerkami. Zdjęcie Zbigniew Pasieka. Blog SunSeasons24.

Rezydencja pod Świerkami. Zdjęcie Zbigniew Pasieka.

Składa się z trzech połączonych 2 piętrowych budyneczków zakończonych spadzistymi dachami. W podziemiu znajdują się miejsca parkingowe a ogrodzony teren jest monitorowany i dozorowany przez 24 godziny na dobę. Okolica jest niezwykle cicha i stanowi fantastyczną bazę wypadową na spacery stromymi, wąskimi uliczkami i szlakami pieszymi. Po drodze rozpościerają się niesamowite widoki na góry, stylowe, zabytkowe wille i pensjonaty.

Nocny stróż Rezydencji pod Świerkami. Zdjęcie Zbigniew Pasieka. Blog SunSeasons24.

Nocny stróż Rezydencji pod Świerkami. Zdjęcie Zbigniew Pasieka.

W Rezydencji znajdziecie blisko 30 komfortowych apartamentów stylizowanych na góralszczyznę, co nadaje temu miejscu charakterystycznego klimatu. Wszystkie apartamenty posiadają w pełni wyposażone kuchnie i łazienki. Największe apartamenty w Rezydencji pod Świerkami polecam gorąco na organizację kameralnych spotkań, szkoleń, mini konferencji mają po kilka sypialni, dwie łazienki i przepastne salony z aneksami kuchennymi.

Dziedziniec Rezydencji pod Świerkami. Zdjęcie Zbigniew Pasieka. Blog SunSeasons24.

Dziedziniec Rezydencji pod Świerkami. Zdjęcie Zbigniew Pasieka.

Wymienię tu apartament Przytulny o powierzchni 68 mkw., Kolonialny o powierzchni 69 mkw., Jesienny ( 72 mkw.) Orzechowy (73mkw.) oraz Płomienny (77 mkw.).

Apartament Kasztanowy miał prawie 80 metrów kw. powierzchni i na 2 poziomach mieścił 3 sypialnie, 2 łazienki i „salon konferencyjny” z aneksem kuchennym, gdzie przygotowywaliśmy sobie przerwy kawowe.

Rezydencja pod Świerkami. Zdjęcie Zbigniew Pasieka. Blog SunSeasons24.

Widok ze ścieżki spacerowej wokół Rezydencji. Zdjęcie Zbigniew Pasieka.

 

Nie samym szkoleniem człowiek żyje..

Jako że posiadamy Kartę Stałego Gościa na lunch chodziliśmy do leżącej 50 m od Rezydencji – Restauracji Ziem Gorskich – Pohulanki, gdzie posiadaczom tej karty oferuje się regionalne dania z 10% zniżką. Natomiast miłośnikom kuchni domowej polecamy Bar Wrzos, gdzie królują dania tradycyjnej kuchni polskiej. Tu również honorowana jest Karta Stałego Gościa

Lunch w barze Pohulanka. Zdjęcie Jarosław Leszczyński. Blog SunSeasons24.

Syty Lunch w POHULANCE. Zdjęcie Jarosław Leszczyński.

Idziemy na domową kuchnię do Baru Wrzos. Zdjęcie Zbigniew Pasieka. Blog SunSeasons24.

Idziemy na domową kuchnię do Baru Wrzos. Zdjęcie Zbigniew Pasieka.