Przejdź do treści

Letnie wakacje w Karkonoszach i Izerach kalendarz wydarzeń

Pogoda nas ostatnio nie rozpieszczała. Maj był deszczowy, chłodny i powodziowy. Czerwiec – pełen afrykańskich upałów. Wydaje się, że lipiec przyniósł meteorologiczną stabilizację i pogoda wróciła do polskiej wakacyjnej normy – nie za gorąca i nie za chłodno – dużo słońca, troszkę deszczu. Idealnie dla wycieczek w Karkonosze i Izery.

Nie samymi górami człowiek (czytaj – turysta) żyje, dlatego przygotowaliśmy kalendarium wydarzeń na okres wakacji w tytułowym przepięknym regionie Dolnego Śląska. A będą to jarmarki, wystawy, festiwale, kabaretony, imprezy muzyczne i sportowe. Dla dzieci i dla dorosłych. Do wyboru, do koloru…

Lipiec 2019

Świeradów Zdrój – 12 lipca – Weekend z Naturą 2000 – Centrum Edukacyjne „Izerska Łąka zaprasza na warsztaty ogrodnicze dla dzieci w piątek w godz. 10.00-12.00 oraz dla dorosłych w sobotę w godz. 14.00 – 16.00. Natomiast wieczorem odbędzie się seans filmowy i nocne obserwacje nieba.

Karpacz – 13 lipca – Impreza plenerowa PARKowanie pod Lipą – PARK legend. W Parku przy ul. Mickiewicza w godzinach 15.00 – 19.00 powstanie  PARK legend, w którym odkrywać będziecie tajemnice Karkonoszy.

Impreza dla dzieci i dorosłych:

Szklarska Poręba -15 lipca – zwiedzanie Szklarskiej Poręby z Duchem Gór rozpocznie się o godz. 09.45 ze skweru Radiowej Trójki w centrum miasta przez Rodzinny Park Rozrywki Esplanada, Sowiniec, Dom Wlastimila Hofmana, Złoty Widok, Wodospad Szklarki, czarnym szlakiem do Leśnej Huty (wstęp dla zainteresowanych: dorośli 10 zł, dzieci 5 zł) i z powrotem do centrum. Jest to oferta skierowana jest WYŁĄCZNIE dla turystów indywidualnych. Zapisy — osobiście lub telefonicznie — do godz. 12 w niedzielę 14 lipca 2019 r. w Informacji Turystycznej przy ul. Jedności Narodowej 1a, nr tel. 757 547 740. Limit uczestników to 50 osób. O udziale decyduje kolejność zapisu. Terminy kolejnych wycieczek: 22 lipca, 29 lipca, 5 sierpnia, 12 sierpnia, 19 sierpnia, 26 sierpnia.

Szklarska Poręba -16 lipca – Szklarsko -francuskie spotkanie przyjaciół w Rodzinnym Parku Rozrywki ESPLANADA.

Podczas spotkania przyjaciół z Francji z mieszkańcami Szklarskiej Poręby oraz turystami odwiedzającymi miasto 16 lipca br. o godz. 10 będzie można poznać kulturę oraz zwyczaje gości znad Sekwany. Prelegenci opowiedzą o współczesnych problemach Paryża, a i podzielą się z nami nadzieją płynącą z poszanowania wielokulturowości paryżan. Następnego dnia (w poniedziałek 17 lipca), również w Parku ESPLANADA o godz. 17 odbędzie się koncert chóru gospel, a towarzyszyć mu będą zabawy dla najmłodszych i malowanie buziek.Wstęp wolny!

Karpacz – 15-18 lipcaWarsztaty Pantomimiczne dla dzieci w Muzeum Zabawek organizowane przez Karpacką Pracownię Pantomimy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość ograniczona, obowiązują zapisy pod nr 75 76 18 523 lub [email protected]
Miejskie Muzeum Zabawek
ul. Kolejowa 3
58-540 Karpacz
Warsztaty prowadzą Panie Magdalena Młynarczyk i Aleksandra Habowska.

Jelenia Góra – 19-21 lipca – 37. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych.

Karpacz – 20 lipcaKabaretki – wieczór kabaretowy w Karpaczu – 20 lipca od godz. 18.00 przy Stoku Lodowiec. Wystąpią znane kabarety – Ciach, Paranienormalni, Kabaret Zachodni ora Fifa Rafa.

Harrachov – 20 lipca – po czeskiej stronie Śnieżki od godz. 10.00 do północy odbędzie się XVI Festyn w harrachovskiej hucie. W programie m.in. występy czeskich zespołów muzycznych, konkursy piwne oraz pokaz sztucznych ogni. W hucie przez cały czas trwać będzie dmuchanie szkła z możliwością wydmuchania samodzielnego własnych szklanych cudeniek, zaś dzieci będą mogły malować na szkle z huty.

Szklarska Poręba – 20 lipca – Korona Karkonoszyczyli rowerem na Szrenicę – sportowa impreza charytatywna, której dochód przeznaczany jest na dofinansowanie stypendiów naukowych dla uzdolnionych dzieci ze szkół gminnych.

Jeśli jeszcze nie dokonaliście rezerwacji na wspomniane terminy to w ramach oddechu i chwili zastanowienia zwracam uwagę na ofertę apartamentów Sun Seasons 24 I lecimy dalej z kalendarzem wydarzeń, mając na uwadze, że jedziemy w góry pooglądać (również|głównie – niepotrzebne skreślić), takie widoki jak na zdjęciach poniżej.
Karkonosze Chojnik. Zdjęcie Krzysztof Siwa. Blog SunSeasons24.

Karkonosze Chojnik. Zdjęcie Krzysztof Siwa.

Karkonosze Mały Staw. Zdjęcie Krzysztof Siwa. Blog SunSeasons24.

Karkonosze Mały Staw. Zdjęcie Krzysztof Siwa.

Sierpień 2019

Karpacz – 1 – 4 sierpnia – XII Polish Bike week – kolejna edycja kultowej imprezy, której celem jest promocja sportów motocyklowych w oparciu o markę Harley-Davidson odbędzie się w dniach od 1 do 4 sierpnia w Karpaczu Polish Bike Week będzie miał charakter otwartej imprezy dla zmotoryzowanych i nie jeżdżących na motocyklach, z koncertami i szeregiem przyciągających uczestników konkursów, prezentacji i zabaw. Ulica Obrońców Pokoju zmieni się w Harley Street, a każdy kto ją odwiedzi stanie przed szansą wygrania w konkursie głównym motocykla Harley-Davidson Sportster na własność. W programie wiele atrakcji takich jak: jazdy testowymi motocyklami Harley-Davidson, Wielka Parada Motocykli, IX odsłona tablic w Alei Entuzjastów Harley-Davidson, VIII Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe. Gwiazdą koncertu głównego XII edycji Polish Bike Week będzie IRA.

Świeradów Zdrój – 4 sierpnia – Izerski Jarmark Ekologicznyzaprasza na stoiska z rękodziełem, przysmakami domowymi, przegląd Zespołów Folklorystycznych i warsztaty dla dzieci i dorosłych w godzinach 10.00 – 18.00

Świeradów Zdrój – 5 – 10 sierpnia – Europejskie Spotkania Młodych Muzyków odbywać się będą codziennie w Domu Zdrojowym.

Karpacz – 16-17 sierpniaOpen Street Festiwal – czyli pokazy i warsztaty cyrkowe, wydarzenia muzyczne, teatralne i taneczne odbędą się w Karpaczu na deptaku przy ul. Konstytucji 3 maja w dniach 16-17 sierpnia. Na karpackim deptaku pojawią się wyjątkowi artyści na co dzień występujący w Polsce i na świecie. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj zarówno dorośli jak i dzieci.
Gwiazdami festiwalu będzie zespół Raz Dwa Trzy, Witek Muzyk Ulicy, Kraków Street Band oraz energetyczna grupa Foliba, która wprowadzi w Karkonosze afrykańskie brzmienie.

To tylko co ciekawsze wydarzenia w lipcu i sierpniu w Karkonoszach i Izerach polecane przez redakcję naszego bloga. Jest w czy wybierać i gwarancja, że nawet w przypadku gorszej pogody nie będziecie się nudzili podczas letnich wakacji w KarpaczuSzklarskie Porębie, czy w Świeradowie Zdroju.

Wszystkim życzę miłych wakacji i takich widoków:
Karkonosze Łąka w Kostrzycy. Zdjęcie Krzysztof Siwa. Blog SunSeasons24.

Karkonosze Łąka w Kostrzycy. Zdjęcie Krzysztof Siwa.

Karkonosze Śnieżne Kotły. Zdjęcie Krzysztof Siwa. Blog SunSeasons24.

Karkonosze Śnieżne Kotły. Zdjęcie Krzysztof Siwa.