Przejdź do treści

Górski Kalendarz Wydarzeń na sierpień-wrzesień 2019

Przed nami końcówka wakacji. Lato było udane i wszyscy liczymy na kolejny, słoneczny miesiąc, a następnie na złotą, polską jesień. Koniec sierpnia, i wrzesień to najpiękniejszy czas w górach. Góry mienić się będą dziesiątkami barw liści. Będzie też bogato w zorganizowane piesze wędrówki, marszo-biegi i zawody na rowerach górskich. Nie zabraknie wydarzeń muzycznych, filmowych i tanecznych.

W tym artykule prezentujemy kalendarium najciekawszych imprez w Karkonoszach, Izerach i Kotlinie Jeleniogórskiej:

Śnieżka Królowa Karkonoszy Blog SunSeasons24

Górski Kalendarz Wydarzeń w sierpniu 2019. Sportowo, muzycznie i filmowo.

 

Świeradów -Zdrój: 24 sierpnia – Marszobieg z Flinsem po zdrowie – Szlakiem Zamków Piastowskich –  impreza wyjazdowa połączona ze zwiedzaniem zamku Grodziec. Zapisy pod nr tel. 665733443

Szklarska Poręba -24 – 26 sierpnia – Kino Plenerowe -Miłośnicy dobrego kina będą mogli obejrzeć trzy znakomite filmy w Kinie Plenerowym na dolnej stacji Ski Areny – projekcje od godz. 20.30

Karpacz – 25 sierpnia – 9. Bike Maraton – dziewiąta edycja wyścigów rowerowych w górach na czterech trasach – classic, mega, giga i fun (dla dzieci) – szczegóły na stronie organizatora.

Rowerem po górach. Blog SunSeasons24

Karpacz – 31 sierpnia – 1 września – Bike Planet Festiwal – największy festiwal rowerowy w Karpaczu. W programie: Townhill Race, Flybag, Junior Race, Zjazd bez łańcucha, Best whip oraz Long jump. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Odpoczynek na szlaku Blog SunSeasons24

Jelenia Góra – 31 sierpnia – Salsa z Sarsą – taneczne show na Placu Ratuszowym o godz. 19.00. a potem – koncert Sarsy.

 

Górski Kalendarz Wydarzeń we wrześniu 2019. Sportowo i muzycznie.

 

Karpacz – 7 września – Lawina 2019 – Marszobieg ze Śnieżki do Samotni – to impreza o charakterze rodzinnym polegająca na limitowanym w czasie 2 godzin zbiegnięciu z najwyższego szczytu w Karkonoszach do najbardziej znanego schroniska w tym regionie – Samotni. Start o godz. 12.00.

Jelenia Góra – 13 września – Koncert symfoniczny w Filharmonii Jeleniogórskiej inauguruje 56. muzyczny sezon artystyczny. W programie koncert skrzypcowy Beethovena i Symfonia Fantastyczna Berlioza.

Świeradów Zdrój – 15 września – Ultra Maraton Gór Izerskich – do przebiegnięcia 53 km!!! Start o godz. 09.00 spod stacji Ski&Sun. Tutaj pozostaje mi życzyć powodzenia wszystkich chętnym.

Świeradów Zdrój – 19 – 21 września – Konkurs Orkiestr Wojskowych w Hali Spacerowej – koncerty zespołów z całej Polski, w który weźmie udział  ok. 250 muzyków. Dużą atrakcją będzie pokaz musztry paradnej.

Szklarska Poręba – 20 -22 września – Przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej – po wytyczonej trasie z mapą w ciągu 48 godzin. Start i Meta w Szklarskiej Porębie.

Na szlaku Blog SunSeasons24

Na koniec życzymy udanych i bezpiecznych startów oraz wielu wrażeń artystycznych.
Pamiętajcie, że dobrą miejscówkę do spania na nadchodzące tygodnie korzystniej niż gdzie indziej zarezerwujecie sobie w apartamentach Sun Seasons 24, a z Kartą Stałego Gościa otrzymacie dodatkowo pakiet zniżek na okoliczne atrakcje

 

Ahoj przygodo!

Trasa spacerowa dla dzieci Blog SunSeasons24