Przejdź do treści

Apartamenty, pomysł na inwestycję.

  • Sara 

Sun Seasons 24 może kojarzyć się wyłącznie z wynajmem apartamentów w określonych terminach i lokalizacjach. Model biznesowy łączy jednak dwie grupy klientów. Są to nasi Goście dokonujący rezerwacji i spędzający w nich czas i właściciele tych lokali kupujący apartamenty pod inwestycję. Przeprowadziłam krótki wywiad z Dyrektorem ds. Sprzedaży w firmie Sun Seasons 24 Rafałem Iwanków dotyczący inwestycji w apartamenty nad polskim morzem.

Trend na apartamenty nad morzem

Wynajem krótkoterminowy apartamentów w miejscowościach turystycznych to coraz popularniejsza praktyka wśród Polaków. Z roku na rok rośnie grupa naszych rodaków, których zmęczyły już pobyty w hotelach, pensjonatach, częściej wybierają apartamenty. Rezerwacje noclegów oraz nowe inwestycje wyrastające jak grzyby po deszczu nad polskim morzem potwierdzają trwającą hossę w tym sektorze gospodarki.

Plaża nad Bałtykiem. Zdjęcie Sara. Blog SunSeasons24

Plaża nad Bałtykiem. Zdjęcie Sara.

Polacy lubią czuć się niezależni

I to chyba nie jest tylko naszą narodową domeną, ale ta cecha przekłada się na obie grupy naszych klientów – inwestorów lokujących kapitał w apartamenty pod inwestycję oraz klientów chcących z nich korzystać. W wakacyjnych kurortach Polacy lubią się poczuć jak w domu. Grupa miłośników hoteli jest spora, jednak te proporcje się wyrównują. Różnorodność niesie za sobą wiele możliwości, to klient decyduje w jak dużej grupie chce wypocząć i gdzie, my staramy się odpowiadać na te potrzeby i konkurować z tradycyjną branżą hotelarską pokazując atuty samych apartamentów.

Baza apartamentów Sun Seasons 24 nad polskim morzem

W ofercie apartamentów Sun Seasons 24 znajduje się 57 lokali. W znanych kurortach takich jak Kołobrzeg, Pobierowo i bardziej kameralnych, jak Grzybowo czy Rogowo koło Kołobrzegu. Rynek apartamentów rośnie w błyskawicznym tempie, coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem lokalu pod inwestycję. Zakładka „Właściciele” na naszej stronie jest dedykowana właśnie tej drugiej grupie osób, która posiada lub chce wejść w posiadanie apartamentu, choć może zdarzyć się, że znajdą się chętne osoby aby znaleźć na niej informacje o zarządzie Sun Seasons 24. W rozmowie skupię się na tej stronie biznesu związanego z zarządzaniem apartamentami.

SARA: Jakie apartamenty są najczęściej wynajmowane, jakie typy najpopularniejsze?

R.I.: Zdecydowanie najczęściej wynajmowane są apartamenty z 1 sypialnią, tj. sypialnia + salon z aneksem kuchennym lub kuchnią i oczywiście łazienką 🙂 Popularnością cieszą się również apartamenty z dwiema sypialniami, z których korzystają rodziny wielodzietne lub grupy przyjaciół. Nad morzem szczególnie w sezonie letnim.

SARA: Jaka grupa klientów jest dominująca wśród wynajmujących apartamenty nad morzem?

R.I.: Najczęściej z naszej oferty korzystają Goście chcący odpocząć w apartamencie, w którym można skorzystać z w pełni wyposażonej kuchni. Dodatkowym atutem jest zindywidualizowany wystrój każdego apartamentu. W ofercie mamy zarówno apartamenty urządzone minimalistycznie i nowocześnie, w stylu rustykalnym, czy skandynawskim. Zróżnicowanie wystroju ma na celu dotarcie do szerokiego grona. Liczymy na to, że każdy znajdzie coś dla siebie. A przeważnie przyjeżdżają do nas rodziny z małymi dziećmi lub dziećmi w wieku szkolnym. Dojrzałe wiekiem pary i młodzi ludzie mają nieco mniejszy udział, ale wciąż odnotowujemy wzrost. Naszymi działaniami dążymy do tego aby była to każda grupa wiekowa, ciężko na to pracujemy.

SARA: A jakie lokalizacje poleciłbyś potencjalnemu nabywcy apartamentu pod inwestycję, na wynajem nad morzem?

R.I.:  Wszystko zależy od tego, czego szuka sam kupujący. Staramy się aby były to lokalizacje wyjątkowe. Następnie odpowiadamy na potrzeby kilkoma kanałami komunikacyjnymi, drogą mailową, zawartością samej strony www, gdzie ogólne kryteria są ujęte w opisie danego apartamentu. Ważne jest dla obu stron możliwa rentowność samej lokaizacji. Przyszłych Gości zachęcamy kampaniamii informujemy o wolnych terminach i zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi klienta, Nasz zespół to doświadczeni w branży specjaliści, mają stały kontakt z rezydentami i pomogą zorganizować wyjazd. To zapewnia nam dobrą koniunkturę i daje efekt każdej zainteresowanej stronie.

SARA: Jakie są obecnie ceny takich lokali myśląc o inwestorze, który chciałby ulokować kapitał w apartament?

R.I.: Ceny apartamentów wahają się od 7,000 do 10,000 PLN/m2. Lokalizacje nad samym morzem to wydatek powyżej 12,000 PLN i więcej za metr kwadratowy.

SARA: Na co zwracać uwagę przy zakupie nieruchomości nad morzem?

R.I.: Zdecydowanie należy zwracać uwagę na lokalizację nieruchomości. Ważna jest miejscowość i infrastruktura.  Najlepszym miejscem jest pierwsza linia brzegowa, należy jednak pamiętać, że im bliżej linii brzegowej, tym cena nieruchomości będzie wyższa. Godne uwagi są małe kameralne inwestycje.

SARA: Dlaczego polecasz ten rodzaj inwestycji?

R.I.: Polecam ze względu na stabilne lokowanie kapitału jako bezpieczny i opłacalny sposób inwestycji wolnych środków finansowych, również ze względu na konkurencyjny zwrot inwestycji w stosunku do oprocentowania lokali i oczywiście możliwość korzystania  z apartamentu na swoje potrzeby w każdym czasie. 🙂

SARA: Dziękuję za rozmowę. Myślę, że temat zakupu apartamentu pod inwestycję został nieco przybliżony naszym Czytelnikom.

R.I.: Mam taką nadzieję!  Dziękuję również!

Zainteresowanych inwestorów zapraszamy do zakupu apartamentu nad morzem, posiadamy atrakcyjną ofertę: Apartamenty Gąski. Nowoczesny obiekt zlokalizowany w niewielkiej miejscowości Gąski znajduje się około 150 metrów od plaży. Oferuje 36 apartamentów o powierzchni od około 28 m2 do 39 m2. To bardzo dobra oferta dla inwestorów. Chętnych do rozmowy o inwestycji zapraszam do kontaktu.

 tel. +48 519 171 405.
Lub
Centrum Obsługi Klienta: [email protected], tel. +48 668 402 000.

Widok elewacji Apartamenty Gąski. Blog SunSeasons24

Widok elewacji Apartamenty Gąski.

Aneks kuchenny w apartamencie Gąski. Blog SunSeasons24

Aneks kuchenny w apartamencie Gąski.

Salon z widokiem na morze. Apartamenty Gąski. Blog SunSeasons24

Salon z widokiem na morze. Apartamenty Gąski.

Łazienka Apartamenty Gąski. Blog SunSeasons24

Łazienka Apartamenty Gąski.